Children and Young People Committee

Scrutinises the provision of services, the achievement of targets and the provision of resources to support the creation of positive outcomes for the children and young people of Milton Keynes
15 May 2017 - 13 May 2018
Fixed
All

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
27 June 201719:0021:00Council ChamberScheduled 
25 October 201719:0021:00To be confirmedScheduled 
10 January 201819:0021:00To be confirmedScheduled 
07 March 201819:0021:00To be confirmedScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 11 members/vacancies that match search criteria
Labour & Co-operative
Councillor Sarah Betteley Vice-Chair 15/05/2017 - current
Liberal Democrat
Councillor Marie Bradburn Member 15/05/2017 - current
Conservative
Councillor Andrew Buckley Vice-Chair 15/05/2017 - current
Conservative
Councillor Andrew Dransfield Member 15/05/2017 - current
Liberal Democrat
Councillor Samuel Crooks Chair 15/05/2017 - current
Liberal Democrat
Councillor Jenni Ferrans Member 15/05/2017 - current
Conservative
Councillor Victoria Hopkins Member 15/05/2017 - current
Labour & Co-operative
Councillor Norman Miles Member 15/05/2017 - current
Conservative
Councillor Gerald Small Member 15/05/2017 - current
Labour
Councillor Elaine Wales Member 15/05/2017 - current

Appointees

NameRoleMembership Dates
Rebecca Collins Co-opted Member 15/05/2017 - current
Debbie Main Co-opted Member 15/05/2017 - current
Amanda Marlow Co-opted Member 15/05/2017 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information